شرکت بهازکالا

دانستنی ها › خانه داری 

بهازکالا با توجه به مخاطبان خود و نیازمندیهای آنان، سعی در جمع آوری مقالات مرتبط نموده و ارائه می نماید.
از بین موارد زیر انتخاب کنید.

 
                                                                                                                                                                                                                        ادامه »
معطر کردن خانه    ۱۳۹۵/۵/۱۹
خوش بو و معطر بودن خانه،زندگی مطلوب تری را در پی خواهد داشت. ممکن است یک رایحه دلپذیر در خانه، افراد خانواده را از بسیاری از تنش ها و استرس ها دور نگه دارد. در اینجا چند راه ساده برای خانم های خانه دار پیشنهاد می شود تا منزل خود را معطر کنند.   دانه های قهوه کمتر کسی پیدا می شود که از بوی قهوه بدش بیاد. همچنین بوی قهوه توانایی این را دارد تا باعث شود بوهای ناخوشایند را پوشش دهد. شما می توانید علاوه بر دانه های قهوه، از دانه های سوخته و  ادامه »
قبل از اینکه اقدام به تمیزکردن فرش کنید، آن را جارو بزنید. لکه های جدید و تازه را می توانید با کمی ماست پاک کنید. به خصوص لکه های چای و قهوه. ماست را روی لکه بریزید و با قاشق آن را جمع کنید. چند بار این کار را انجام دهید تا لکه پاک شود.سپس آن را با دستمال کاملا تمیز کنید. لبه قالی برای تمیز کردن لبه ی قالی کف زیادی از آب و پودر لباس‌شویی درست کنید و با فرچه روی آن بمالید تا تمیز شود. برای خشک کردن آن نیز مقداری روزنامه یا دستمال زیر آن قرار  ادامه »
برای نظافت پنجره ها نکات زیر را در نظر بگیرید. _مقداری نمک روی قسمت های زنگ زده پنجره بزنید. سپس آب لیمو روی آن بریزید و کمی زمان بدهید. سپس آن قسمت را با پوست لیمو تمیز کنید. _برای از بین بردن خراش های ریز از خمیردندان استفاده کنید. _سعی کنید پنجره ها را در روزهای ابری تمیز کنید. زیرا در روزهای آفتابی، لکه ها سریع خشک می شوند و پرجا می مانند و پاک کردن آنها دشوار می شود. _شیشه بیرونی پنجره بیش از شیشه داخلی کثیف می شود. شلنگ آب  را روی آن  ادامه »
تمیز کردن پرده ها    ۱۳۹۵/۵/۱۹
هنگامی که گیره های پرده را از آن جدا می کنید با لاک قرمز روی محل گیره ها علامت گذاری کنید تا هنگام نصب،گیره ها را در همان محل وصل کنید. به این منظور از بر هم ریختن فرم پرده جلوگیری می شود. پس از شستشوی پرده، آن را به صورت نمدار آویزان کنید. این کار باعث میشود تا کار اتوکشی راحتتر انجام شود و چروکهای پرده به حداقل برسد.     اگر پارچه نخی جدیدی برای پرده های خانه تان تهیه کرده اید و احتمال آب رفتن آنها وجود دارد، ابتدا پارچه را در محلول آب و  ادامه »